skczen

Ostrov Bol - mesto na BračiChorvátsko | 15.03.2018

Hoci má mesto Bol veľmi zaujímavé mestské centrum, najväčšou atrakciou tohto mesta ležiaceho na ostrove Brač je kamienková pláž Zlatni Rad v tvare rohu. Ale toto miesto nie je len o pláži, je tu aj veľa iných vecí, ktoré môžete navštíviť. Čo napríklad Dominikánský kláštor so svojim múzeom? Je to jedna z najstarších budov na ostrove. Bol je tiež plný kostolov a kaplniek - napríklad Kostol Panny Márie Karmelskej alebo Kaplnka sv. Jána a Teodora. Najznámejšia galéria umenia v meste je tá Deskovićova. Nachádza sa tu stála expozícia venovaná umelcom pochádzajúcim z tohto ostrova, alebo tým, ktorí tu našli svoju inšpiráciu. Predstavenie tradičných dalmátskych spevov poskytuje ďalší, silne autentický zážitok. Rozhodne si nesmiete nechať ujsť výhľad z hory Vidova - v prípade dobrého počasia sú vidieť ostrovy Hvar a Korčula, Vis, Makarská riviéra, polostrov Pelješac a dokonca aj talianske pobrežie u Gargana.
Užite si tu svoju dovolenku či už ako hostia alebo majitelia v niektorom z objektov našej ponuky pre ubytovanie alebo na predaj: ostrov Bol - ubytovanie a predaj


Copyright © 2013 - 2018 Jadran Reality, s.r.o., Powered by Digitální agentura DIGISHOCK

Táto stránka v rámci poskytovania služieb využíva cookies, pokračovaním v návšteve stránky súhlasíte s ich používaním. Viacej informácií, vrátane informácii o ich odstránení a vypnutí nájdete tu.